17  Haziran

Gölyazı Çalıştayında Tanıtım Filmimiz Görücüye Çıktı

Nilüfer Belediyesi, (BEBKA) ve Nilüfer Kaymakamlığı tarafından Gölyazı’nın tarihsel ve kültürel varlıklarını tespiti, tanıtımı, bölgenin geliştirilmesi için yürütülen proje kapsamında bir çalıştay düzenlendi.

Proje kapsamında Gölyazı’da bulunan ve Nilüfer Belediyesi tarafından kültürevine dönüştürülen tarihi kilisede bir çalıştay düzenlendi. Çalıştay’da proje çerçevesinde bugüne kadar yapılan bir dizi çalışma anlatılarak, oluşturulan Gölyazı Kültür Envanteri kamuoyuyla paylaşıldı. Etkinlikte ayrıca Düş Sanat‘ın gerçekleştirdiği, Türkçe, İngilizce,Yunanca ve Arapça dahil olmak üzere 4 dilde oluşturduğumuz Gölyazı Tanıtım Film‘i de gösterildi.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan yaptı. Nilüfer Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Tahir Yılmazeli de projede gelinen süreci anlatarak, yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Envanterin oluşturulmasına büyük katkı sağlayan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Mustafa Şahin’e de teşekkür eden Tahir Yılmazeli, Gölyazı’nın artık dünyaya daha iyi anlatılabileceğini söyledi.